Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi (Kızılcahamam)

      Temiz ve sağlıklı bir çevrenin bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul teşkil etmesi ve bunun ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkün olmasından hareketle, vatandaşlık görevlerimizden biri olan, paylaştığımız yaşam alanlarının, doğanın temiz tutulması, sahip çıkılması, çevre temizliğinin sağlanması ve doğanın korunması amacıyla; 26-29 Ağustos tarihleri arasında “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” başlatılmıştır. Bu Proje ile Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarından kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma, diğer adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında piknik alanları, yeşil alanlar ve mesire alanları gibi uygun görülen yerlerde temizlik çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

      Proje kapsamında Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak, Başsavcılığımızın desteği ve işbirliği ile Kızılcahamam Kurtboğazı havzasında çevre temizliği etkinliği düzenlenmiştir. Etkinliğin yapıldığı havza Ankara'ya içme suyu sağlayan Kurtboğazı Barajı'na su taşıyan çaylardan oluşmaktadır ve halka kapalı, koruma altında olan doğal bir yeşil alandır. Ancak; bu kadar önemli işlevi olan doğal su kaynakları ve çevresi, yasak olmasına rağmen piknik ve benzeri faaliyetlerde bulunan kişilerce bilinçsizce kirletilmektedir. Temiz Çevre Projesi kapsamında Başsavcılığımız, Müdürlüğümüz, Kızılcahamam Belediyesi ve ASKİ ile ortaklaşa çevre temizliği programı yapılmış, 35 yükümlü, 20 müdürlüğümüz çalışanı ve diğer kurum yetkilileri ve çalışanları ile toplam 70 kişilik bir ekiple bölgedeki atıklar toplanmıştır. Etkinlik sonunda iki konteyner dolusu çöp temizlenmiştir.

      Yapılan çalışmanın faydaları göz önüne alınarak, projenin kurumlar arası işbirliği ile devam etmesi kararlaştırılmıştır.

  Adres

  Oğuzlar Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No: 52 Etimesgut/ANKARA

  Telefon

  0312 246 40 00

  E-Posta

  ankarabaticbsisaretadalet.gov.tr