ATATÜRK KÖŞESİ
PROJELER
06 KASIM 2017 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

T.C.
ANKARA BATI CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu


BASIN AÇIKLAMASI

        Basın yayın organlarında yer alan "Ankara'da iki gaziye saldırı" başlıklı haber ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

        04 Kasım Cumartesi günü saat 18:00 sıralarında Ankara ili Etimesgut ilçesi Eskişehir Yolu üzerinde aracı ile seyir halinde bulunan terör gazisi müşteki İbrahim K.'nın yönetimindeki araç ile şüphelilerden Tamer G.'nin yönetimindeki aracın trafikte yol vermeme nedeniyle sürücülerinin tartışmaları sonrası müştekilerin yola devam ederek Eskişehir Yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna girdikleri, şüphelilerin de içinde bulundukları araç ile müştekilerin aracının peşinden geldikleri, araç içinden çıkan şüpheliler Tamer G. ile alkollü oldukları doktor raporu ile tespit edilen Doğan Ç. ve 2000 doğumlu suça sürüklenen çocuk Osman Y.'nin müştekilerin içinde bulunduğu aracın yanına giderek müşteki İbrahim K. ile yine aynı araçta bulunan terör gazisi Muzaffer O.'yu darp ederek yaraladıkları ve müştekilerin aracının camını kırarak hakaret ettikleri iddiası üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Olaydan sonra şüpheliler arkadaşları olan ve ilk olayda isimleri geçmeyen diğer üç şüpheli ile olay yerine döndüklerinde yakalanmışlardır. Olaya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma kapsamında şüpheliler Tamer G. ve Doğan Ç. sevk edildikleri Ankara Batı 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 05/11/2017 tarihli kararı ile tutuklanmışlardır.

        Tutuklananlar ile birlikte suça sürüklenen çocuk ve diğer üç şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma devam etmektedir.

        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ankara Batı Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←